Kronik Hastalıklar Evde Sağlık Hizmeti

A- Diyabetik Hasta Eğitimi ve Bakımı

Diyabet yaşam boyu süren ve oluşturduğu komplikasyonlar sebebiyle yaşam kalitesini etkileyen bir hastalıktır. Bu sebeple, hasta eğitimi ve hastanın kendine yardım etmeyi öğrenmesi son derece önemlidir. Eğitimin yanı sıra; diyabetik hastanın kan glikoz düzeyinin ölçülmesi, diyet uygulamasının takip edilmesi, kronik komplikasyonların takibi ve özellikle ayak bakımının yapılması da gene uzman ekimiz tarafından sağlanmaktadır.    

B-Demans ve Alzheimer Hastası Eğitimi ve Bakımı

Alzheimer hastalığının 3 ana dönemi vardır. Bunların ilerlemesini engellemek mümkün değildir ancak dönemlerin getireceği etkileri bilmek ve hazırlıklı olmak hem hasta yakınlarını, hem de hastayı rahatlatmak açısından önemlidir. Yatalak duruma gelmemiş hastalar ile yatalak duruma gelmiş hastalara göre değişen ihtiyaçları karşılamak üzere Medline Evde Sağlık Hizmetleri ekibi, hastanın ve hasta yakınlarının rahat etmelerini sağlar.

C-Onkoloji (Kemoterapi) Hemşirelik Hizmeti

Özel bir tedavi prosedürü uygulamayı gerektiren onkolojik (kemoterapik) ajanların, ev koşullarında uzman hemşire tarafından uygulanmasını kapsayan hemşirelik hizmetidir.

Kanser bakımı multidisipliner bir yaklaşım gerektirir ve onkoloji hemşireleri de kanser bakımında önemli bir elemandır. 

Onkoloji hemşireliği; fiziksel, psikolojik ve sosyal bakımları bütünleştiren bir disiplinle çalışır;

  • Kanserle yaşama uyum sağlamaları için hasta ve hasta yakınlarına yardımcı olur,
  • Kanser tedavisi uygulama programları süresince destek bakım sağlar,
  • Kanser ve tedaviye bağlı olası sorunları yönetir.
Whatsapp