Covid 19 Evde Hasta Bakımı

Covid hastalarına ne tür hizmetler veriyoruz?
• Evinde hafif semptomlar ile hastalığı atlatmaya çalışan hastalarımıza, semptom giderici vitamin takviye serum hizmeti veriyoruz. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve sıvı tüketimin önemli olduğu bu hastalıkta bu serum hizmeti ile hem bağışıklığa hem de sıvı alımına yardımcı oluyoruz.
• Yapılan serum uygulaması Covid hastalığını tedavi etmez. Sadece semptomlarının hastaya verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırır ve hastanın konforlu iyileşme süresine destek olur.
• Uygulanan bu serum da vitamin karışımları, antihistaminik ilaçlar, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar, bulantı giderici ilaçlar ekleniyor. Herhangi bir şekilde antibiyotik tedavisi yapılmıyor.
• Ayrıca; yurtdışından özel olarak getirilen Glutatyon serumu bu dönemde bağışıklık sistemimin güçlendirilmesinde yoğun talep görüyor. Evde bağışıklık sistemine destek olmak amacıyla Glutatyon Serum Uygulaması yapıyoruz.

Aynı Evde Yaşayan Yakınım Covid Oldu Bize Bulaşıp Bulaşmadığını Nasıl Takip Edebiliriz?
• Aynı evde Covid-19 pozitif vakası varsa ve hafif semptomlar ile atlatıyorsa, o kişi ayrı bir bölümde günlük yaşam gereksinimlerini giderirken, kendinizi ortak alan kısıtlaması(tek wc, tek banyo vb.) yüzünde risk altında hissedebilirsiniz bu gayet normal bir durum. Bu durumlarda sizin için evde serum hizmetinin yanında 10 dakikada sonuç veren Hızlı PCR hizmeti de veriyor. Belirli periyotlar ile kendinize yaptıracağınız Hızlı PCR testi ile güvende hissedebilir ve aldığınız önlemlerin ne kadarı işe yaramış öğrenmiş olursunuz.

Covid Hastalarında Evde Hemşirelik Hizmeti;
Covid pozitif vakaya hemşirelik hizmetini kimlerle, nasıl ve ne kadar süreyle veriyoruz? Öncelikle hizmeti gerçekleştirmeye gönüllü hemşire kadrosu oluşturarak başladık. Bu kadroda görev alan hemşirelerimiz pandemi dönemi boyunca sadece covid-19 vakalarına hizmet veriyor olacaklar.

Hizmeti nasıl veriyoruz kısmını da sizlere kısaca bilgilendirelim!!!

Hizmet talebi geldiğinde operasyon merkezimiz hasta ve yakınları ile iletişime geçerler. Çağrı merkezi yetkililerimiz hastanın kısa anamnez bilgilerini(kronik rahatsızlıkları, anlık durumu vb.) alırlar, sonrasında hizmeti evde mi yoksa hastanede mi istediklerini öğrenirler. Evde hemşirelik hizmeti talebi olanlara karantina süreci bitinceye kadar aynı hemşire ile hizmet verdiğimizin bilgisini aktarıyoruz. Hizmet verdiğimiz her eve acil müdahale çantası veriyoruz, ayrıca oksijen tüpü ve pulseoksimetre de veriyoruz. Hizmeti veren hemşiremiz hizmet sürecince bu ekipmanlara ihtiyaç duyarsa ücretsiz bir şekilde kullanım sağlayabiliyor. Bu ekipmanlar için hastalardan ek ücret talep etmiyoruz. Hemşiremizin koruyucu ekipmanlarını bizler temin ediyoruz. Hizmet bitiminde hem hastamıza hemde hemşiremize ev ortamında Hızlı PCR testi yapıyor ve NEGATİF değeri görmeyi umuyoruz.

Whatsapp