Haberler
Hastanız Bize Emanet Hizmeti
Hasta yakınlarının güven içinde dinlenmelerini, hastanın bulunduğu ortamdan uzaklaşmak için ayrıldıklarında deneyimli doktor/hemşire/hasta bakıcı kadrosuyla hastaya yakınları dönene kadar hastanın tedavi takibi/bakımını yapma hizmetidir.

Gelişmiş ülkelerde respite care olarak adlandırılan bu çalışma hastaya bakmakla yükümlü aile veya hasta yakınına yönelik hazırlanmış bir rahatlama programıdır.Türkçe karşılığı mola, dinlenme veya soluklanma olan bu bakım çeşidinde aile hastasını bırakıp bir günlüğüne veya birkaç saatliğine dışardaki işlerini halletmek veya dinlenmek istediğinde, Medline Evde Sağlık ekibi yanınızda. Respite care, profesyonel anlamda Türkiye’de uygulanmayan çok önemli bir ihtiyaçtır. Bu aşamada hastanın ihtiyacına uygun bilgi ve deneyime sahip hasta bakıcı veya hemşiremiz siz gelinceye kadar hastamızın bakım ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Rekreasyon Care Türkçe karşılığı eğlence ve dinlenme olan bu hizmetin amacı hastayı ve ailesini içinde bulunduğu ortamdan birkaç saatliğine de olsa uzaklaştırıp rahatlamasını sağlamaktır.

İnsanlar hastalandıktan sonra; özellikle kronik hastalıklarda dünyanın sonunun geldiğini düşünürler ve içlerine kapanırlar. Aileleri veya bakmakla yükümlü kişiler de bu tablodan olumsuz etkilenirler. Rekreasyon terapisiyle, dünyanın halen döndüğünü ve o dünyada yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyoruz. Çünkü özellikle gelişmiş ülkelerde kronik hastalıklara yakalanmış 40 yıldır ALS hastalığıyla yaşayan, el, kol, boyun ve konuşma kasları tutulan ve buna rağmen 3 ayrı fizik buluşu yapmış ve evlenmiş olan Stephen Hawking gibi birçok insan halen işlerine devam edip hayatta olduklarını ispatlıyorlar.
Designed by Probee