Haberler
Anne ve Bebek Sağlığı Hizmeti
Bebeğini yeni dünyaya getiren annenin bir uzmanın varlığına en çok ihtiyaç duyduğu dönem, “yenidoğan” dönemidir. Bu dönemde anne ve bebeğin düzenli ve periyodik kontrollere ihtiyacı vardır.

Medline Evde Sağlık Hizmetleri, bu dönemdeki eğitim ve kontollerin ev ortamında yapılmasını hedeflemekte ve anne-bebek problemlerini erken dönemde fark edip, gerekli eğitim ve becerinin kazandırılmasını amaçlamaktadır.

İlk hafta “yenidoğan” ziyaretinde annenin genel bakımı ve kontrolü yapılır. Bu kapsamda; kanama kontrolü, dikiş/ yara bakımı ve kontrolü, vital bulguların kontrolü, göğüs bakımı, uterus batın kontrolü, beslenmeye yönelik bilgilendirme, lohusalık ve annelik psikolojisi hakkında bilgilendirme, ile bebeğe yaklaşım konuları ele alınır.

Bebeğin bakım ve kontrolü; bebeğin genel fiziksel değerlendirmesini, ev ortamının değerlendirmesini, boy-kilo-baş çevresi ölçümlerini, sarılık kontrolünü, metabolik tarama testleri yapılmamışsa kan alımını, vital bulguların kontrolünü, ağız/göz/burun/kulak/tırnak ve alt bakımını içermektedir.

Designed by Probee